חיפוש

תוכנת ה- CopyScape

תוכנת ה- CopyScape  

 

חוקי האינטרנט בעולם מונעים מהעתקה וגניבת יצירות תוכן ספרתיות , לכן באו תוכנות שונות ואתרים מיוחדים שנדבר על חלק מהם , במטרה לסייע בזיהוי ותפיסת גנבים .

אנו נדבר על אחת התוכנות (אתר אינטרנט ) שמסייעות בנושא תפיסת גנבי תוכן והיא ה- "COPYSCAPE" – זוהי תוכנה(אתר) שנוצרה ונבנתה על מנת להגן על האנשים הישרים ובטיפול בבעיית גניבת תכנים – סוג של אתר מיוחד שנועד לצורך בדיקת תוכן או יצירה מסויימת אחרי שמכניסים את התוכן הרלוונטי או האתר למקום המיועד לבדיקה ויכולים למצוא תוצאות עבור ההעתק של התוכן או משפטים בתוך אתרים אחרים .

אתר ה- COPYSCAPE נותן את האפשרות להזין כתובת אתר האינטרנט שלך לתוך מקום החיפוש הרלוונטי , הוא מבצע זיהוי של אתרים הזהים בתוכן שלהם ליצירה של התוכן שלך . אתר זה מספק שירותים נוספים אחרים כמו בדיקת דקדוק של משפטים שאתה מייצר , איות , וכו' … . אתר זה או תוכנה זו נבנתה בכדי למנוע גניבת תכנים באינטרנט , שכפול תכנים , וחיפוש העתקים . השימוש בשירותי האתר הוא חינמי .

 יש עוד סוגים של תוכנה זו :

** CopyScape Premium – זה שירות יעיל וחזק יותר מהשירות החינמי , בנוסף לתכונות ה CopyScape הרגילים שהזכרנו לפני – שירות הפרימיום מציע בדיקת ההעתקה וההדבקה של התוכן והמקוריות שלו ע"י זיהוי של קבוצות חיפוש , אינדקס פרטים , מעקבים ,וה- API – זו ( application programming interface – קבוצת חוקים מיוחדת לתוכנות, כדי לתקשר ביניהן )

** Copysentry – תוכנה המספקת הגנה אוטומטית מלאה ע"י סריקה יומית או שבועית באינטרנט. מספקת מידע למשתמש דרך שליחה אוטומטית בדואר האלקטרוני , במידה ונמצא עותק ליצירה המקורית שנבדקת.

    תוכנת ה-  CopyScape – משתמשת במנועי חיפוש של גוגל ויאהו ( google , yahoo )  בכדי ליישם ולבצע את העבודה בחיפוש אחרי גנבים של יצירות . יש עוד כל מיני תוכנות שעובדות באותו מנגנון של חיפוש תכנים מועתקים , אחת מהן היא של מנוע החיפוש גוגל שנקראת :  Google  Alerts !        

   אנשים רבים משקיעים מאמצים אדירים ביצירת תוכן מקורי , הם עובדים קשה מאד יום ולילה על מנת לייצר אותה ולהראותה בצורה הכי טובה , מובנת ומושכת , אלו הם האנשים שיכולים לקרוא להם "האנשים הישרים " . ויש אנשים אחרים שלא אוהבים להשקיע ולהתאמץ ביצירת תוכן מקורי לכן הם מעדיפים לקחת הכל בקלות ובלי שום מאמץ , אלו האנשים שאוהבים לגנוב "יצירות ספרתיות " , נוסף לכך הם מנסים לשחק בתוכן , משנים מילים , משפטים , פשוט "משפרים את היצירה הספרותית המקורית " – כאילו שהם אלו שהשקיעו מאמצים כדי לייצר אותה . !

"גניבה ספרותית" – " PLAGIARISM" זוהי בעיה רצינית בעולם האינטרנט – ונשאלת השאלה הכי חשובה : איך אפשר לזהות גנבים אלו ואיך למנוע תופעה זו ?!  

 

נושאים קשורים :

תוכנות לשמירת חוק


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |