חיפוש

תאונות עבודה לצאת מהן בשלום

תאונות עבודה הינן דבר שיכול לפגוע בכול אחד מאיתנו, הן בדרך אל העבודה, הן במהלך העבודה עצמה, והן בדרך חזרה הביתה. למעשה, גם תאונה בדרך לעבודה, נחשבת לתאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי, זהו המוסד לו אתם משלמים קצבה כול חודש, הוא גם זה שאמור לטפל בכם, בין שאר הגורמים. אם מדובר על תאונת עבודה שמשביתה אתכם כליל, ולא תוכלו לחזור לעבוד, תקבלו פיצויים גבוהים כפיצוי על אי יכולתכם להשתכר בתקופה זו.

נפגעתם? מה עליכם לעשות?

קודם כול יש לתעד את נסיבות האירוע, היכן קרה, באיזו שעה, כיצד ובאיזה אופן ניזוקתם, כדאי לרשום כמה שיותר פרטים, ולרדת עד לקטנים ביותר מביניהם, זה רק יסייע לכם לאחר מכן. כאשר מדובר על תאונת דרכים שהיא גם תאונת עובדה, אתם תהיו חייבים לרשום את מספר הרישוי של הרכב ולקבל פרטי זיהוי נוספים של הנהג.

עוד דבר חשוב הוא רישום פרטי העדים אשר נכחו בזמן שהתאונה קרתה. הם יכולים לחזק את טענותיכם. אם לא היו עדים, גם תוכלו להסתדר. בנוסף, חשוב מאוד לקבל טיפול רפואי מוקדם ביותר, על מנת שלא יאשימו אתכם לאחר מכן ששיבשתם את הליך הטיפול הרפואי. הטיפול עצמו יכול למנוע נזקים נוספים ואף להציל חיים. לעדות של הגורמים הטיפוליים המטפלים, משקל רב. קרי, פלוני אלמוני יכול לביא ולטעון שהוא נפצע מפעולה מסוימת, בעוד הצוות הרפואי של המקום, אכן מזהה פגיעה, אך ממקור אחר ולא כול כך חמורה. יש ליידע את הרופא כי מדובר על תאונת עבודה, על מנת שהמוסד לביטוח לאומי יתייחס אליה ככזו.

לא תם הסיפור

יש להחתים את המעסיק בטופס מסוים, או אם אתם עצמאיים, יש לכם טופס מסוג אחר, בטופס כתוב תיאור בסיסי של מה שאירע. אם יש מעסיק, יש להחתימו על טופס 250, אשר מהווה אישור ראשוני לפגיעה בעבודה.כמו כן, יש לדאוג לאישור מחלה וקבלת חופשה ממקום העבודה.

בכול עת בה חוויתם תאונת עבודה, מומלץ לגשת אל עורך דין תאונות עבודה. נפגעי תאונות עבודה צפויים לפיצויים גבוהים ביותר בשל מחלתם, ניתן לתבוע הן את המוסד לביטוח לאומי, את חברת הביטוח של המעביד ואת פוליסת הביטוח של העובד.

כיצד לבחור עורך דין לאחר שעברתם תאונת עבודה?

כול מי שנפגע בזמן העבודה וסבל מנזק הן נפשי או הן גופני, חייב לקבל פיצויים כספיים, ובשל כך, יש לשכור את שירותיו של עורך דין המתמצא בנושא. מומלץ לפנות אל עורכי דין המתמצאים בנושא של דיני נזיקין. על מנת לייצג אתכם בבית המשפט, תצטרכו לשכור את שירותיו של עורך דין כול גורם אחר לא יוכל לייצג אתכם ולבוא בטענות אל מול בית המשפט, גם לא כול החברות המטפלות בזכויות נפגעי עבודה.


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |