חיפוש

פורנוגרפיית ילדים

פורנוגרפיית ילדים באינטרנט זוהי הפרספקטיבה הבינלאומית, נושא מאד קשה הקיים, ברמה מקומית לאומית והבינלאומית. לכן כיום קיימת מודעות מאד רחבה בנושא של הסיכונים שמאחורי פרספקיבה זו כתוצאה מההסברה וההדרכה בקרב הורים, מורים, סטודנטים, שוטרים, עובדי מדינה וחוק, רשויות הרווחה והילדים בטח .

השימוש במחשב , באינטרנט או באנימציות שונות כדי להכין, להציע או לקדם פורנוגרפיה הקשורה לזנות של ילדים , השמצות , מכירה או הסתת אותם ילדים לסטייה ולעשיית מעשים מגונים כנגד המוסר, אפילו אם הפשע לא התממש, זה נחשב לעבירה מאד חמורה והפתרון יהיה אכיפת חוק ביד קשה, לא רק מקומי אלא בינלאומי.

במקרה של העלאת ופרסום כל תוכן של מין ופורנוגרפיה של ילדים ברשת האינטרנט, דבר המהווה אתגר מאד קשה ומרדף כמעט לא מוצלח אחרי המבצעים לכן הממשלה וגופים שונים לאכיפת חוק עושים את כל המאמצים למנוע ניצול מיני של ילדים ע"י אכיפת החוק ומעקב אחרי כל קצה חוט קטן שיכול להוביל לאחראים. החוק בישראל מונע כל שימוש של פורנוגרפיה לילדים אם זה תמונות, הסתה , ומעשים לא מוסריים נגד ילדים לפי סעיף 214 (ב) שאומר : "המפרסם פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, לרבות הדמיית קטין, או ציור של קטין, דינו מאסר חמש שנים"

האינטרנט הוא כמו כל מקום אחר שמונע מקטינים לרכוש , לקנות או להשתמש בדברים לא הולמים לגילם, כמו בחנויות ,אסור למכור סיגריות לילדים מתחת לגיל 18 או משקאות אלכוהוליים , בבתי קולנוע למשל השומר ומוכר הכרטיסים ימנעו ויאסרו על קטינים מתחת לגיל 18 להיכנס לאולם שבו מוקרן סרט אירוטי או פורנו כלשהו בכל העולם, אז כמו כן באינטרנט חייב שיהיה אחראי שישמור לא להכניס קטינים למקומות אסורים כמו אתרי פורנו, או אפילו אתרי הימורים שונים , לכן כיום קיימות כל מיני תוכנות סינון שיכולות למנוע מכניסתם לאתרים האלו ע"י סינון האתרים מחברת ספק האינטרנט של אותו קטין.

 


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |