חיפוש

חוק סינון תכנים

חוק סינון תכנים

 

"לחסום אתרי אינטרנט ע"פ רשימות של אתרים עם תכנים בלתי הולמים"

חוק סינון תכנים באינטרנט זהו חוק המחייב חסימת אתרים מסויימים בעלי תכנים בלתי הולמים ולא מוסריים אשר חשופים לילדים , מבוגרם , ואנשים דתיים … .חוק זה לא קיבל את האישור מבית המשפט מפני שהוא גרם להמון התנגדויות קשות וחדות שמנעו מקבלתו ומימושו במדינה . 

הכללים והחוקים של סינון תכני אינטרנט אוסרים ומונעים אתרים אשר מכילים תכנים זדוניים , משפילים או מאיימים, תכנים גסים של הטרדות על רקע דתי או לאומי , תכני פורנוגרפיה , ניצול מיני של ילדים ,תכנים המהווים פגיעה בפרטיות אצל האחרים , תכני שנאה כתוצאה מגזענות ואתניות או תכנים המכילים כל חומר לא רצוי ולא מקובל מבחינה מוסרית .

חוק זה יכל לגרום לפגיעה בפרטיות וסיכול יכולתם של הגולשים להביע את דעתם בחופשיות .אך מזווית ראיה אחרת, תכנים של תמונות וצילומים פרטיים מעלים המון חששות ודאגות בעניין הפרטיות, במיוחד אלו של הילדים. אשר תמונה כזו יכולה להכתים ולהפר את חוק הפרטיות וחופש הביטוי

"חוק סינון התוכן באינטרנט , מדכא ומכתים את העובדה שהאינטרנט הוא הפלטפורמה של חופש הביטוי ."

ולמרות שחוק סינון תכנים באינטרנט לא התממש בישראל אך חברות האינטנרט מספקת שירות של סינון אתרים ע"י תוכנות שמותקנות דרכה ללקוחותיה המבקשים זאת

תוכנות החסימה והסינון הללו נפוצים בקרב הורים לילדים שרוצים לשים גבולות לגלישה של הילדים על מנת לשמור עליהם מתכנים לא מוסריים פורנוגרפיים, התעללות ואלימות וכו'… .

אשר תוכנות אלו בעלות ממשק ניהול אינטרנטי המאפשר להורה לשנות את רמות הסינון השונות מכל מקום  ובכל זמן וההורה יכול להוסיף אתרים נוספים לחסימה לפי רצונו .

תוכנות אלה יכולות לשמש לא רק לחסימת אתרים עם תכנים לא רצויים או לו הולמים אלא גם לחסימת כל אתר שרוכש התוכנה ירצה לחסום .

 

נושאים קשורים :

מהותו של "קניין רוחני"

העתקת תוכן מוגן

תוכן מוגן וחוק זכויות היוצרים

אכיפה וקנסות- הפרה ועונשין

חוקים רלוונטיים

תוכן מוגן, בעלות ושימושים מותרים

הפטנט

תוכן אינטרנט 

תוכנות לסינון תכנים

 


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |