חיפוש

תוכן

תוכן אינטרנט

תוכן האינטרנט – כל מילה ,משפט, מאמר, עבודה , פרסומת, שיר, תמונה, צילום או אפילו בדיחה וכו'.. שמעלים אותה לאתר אחרי בנייתו זה נקרא תוכן באינטרנט . התוכן הינו יצירה מסויימת מעשה ידם של בני אדם .

סוג התוכן תלוי בסוג האתר ומה הוא מספק לגולשים , כמו אתר פרסומי אשר יספק תוכן של פרסומות וכל מה שקשור לעולם הפרסום , אתר של מוזיקה יספק תוכן של יצירות מוזיקליות ומידע עבור נושא מוזיקה , אתרי לימוד יספקו תכנים לימודיים וכו' … .

האינטרנט הינו הכלי הכי נפוץ להצגת תכנים שונים בעולם התקשורתי , וזהו האמצעי הכי פשוט לאנשים למצוא תכנים ומידע חיוני לדרישותיהם השונים , אשר קל מאד לגנוב ולהעתיק תכנים שונים

.חשיבותו של תוכן באתר האינטרנט שווה ערך לחשיבותם של מוצרים המסופקים בתוך חברה או חנות .אם המוצרים שיש בחנות לא איכותיים ולא שימושיים לצרכנים אז החנות תיסגר או תפשוט רגל . כמוכן התוכן של האתר במידה והוא לא מושך את האנשים ומספק להם את מבוקשם אתר זה ייעלם בקלי קלות .

האינטרנט היום הוא מקור פתוח עבור מידע , בידור ותקשורת . אנשים רבים מאמינים שכל דבר שנמצא באינטרנט נעלם ל"חלל הלקטרוני" והם יכולים להעתיק כל תוכן או יצירה שיש באינתרנט . אבל עם התפתחות עולם האינטרנט התחילו אנשים להבין שיש חוקים שמגינים על זכויותיהם של יוצרים תכנים אלו .אחד החוקים הוא חוק זכויות היוצרים של התוכן , בתחילת דרכו של חוק " זכויות היוצרים" היה חל על העתקת ספרים בלבד , עם הזמן התחילו להשתלב בחוק גם תחומים אחרים כגון ; תרגומים ונגזרות שונות מהיצירה והיום עם התפתחותו של עידן האינטרנט הוא עוסק ומייחד את חקיקתו בתכני האינטרנט הנפוצים לכל העולם. אפילו אם התוכן מועלה לאתר רשת חברתית כמו פייסבוק לזכויות יוצרים יש חשיבות רבה וחשוב לטרוח ולציין את הקרדיט ליוצר, גם אם מדובר על שיווק בפייסבוק ולא תוכן באתר אינטרנט.

 האמת שבפועל אין דרך בטוחה לעצור את העתקת החומר אפילו אם הוא מוגן בחוק זכויות יוצרים. אם מישהו נחוש בדעתו לגנוב יצירה כלשהי : שיר, ציור, מאמר, תוכנה וכו'… איכשהו ובאמצעות כל מיני דרכים ואפשרויות שונות יכול להעתיק , לגנוב ולהשיג אותו.

 אתרים מומלצים : פיתוח אפליקציות לאייפון  | עורך דין

 

 נושאים קשורים :

תאונות עבודה

מהותו של "קניין רוחני"

העתקת תוכן מוגן

תוכן מוגן וחוק זכויות היוצרים

אכיפה וקנסות- הפרה ועונשין

חוקים רלוונטיים

תוכן מוגן, בעלות ושימושים מותרים

 חוק סינון תכנים

תוכנות לסינון תכנים

הפטנט

פורנוגרפיית ילדים

איך להימנע מגניבות באינטרנט


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |