חיפוש

תביעות נגד משרד הביטחון

תביעות נגד משרד הביטחון הינן תביעות ייחודיות בסוגן

משרד הביטחון הינו גוף גדול למדי, המעסיק באופן כללי עובדים רבים בתחומי ביטחון שונים- עובדי משטרה, עובדי המשרד, חיילי צה"ל ועוד. בדומה לכך שכל עובד במדינה יכול לתבוע את מקום עבודתו במקרים מסוימים, כך גם עובדי משרד הביטחון יכולים לתבוע את המשרד תחת תנאים שונים, אשר חשוב להכיר במידה והנכם עובדי משרד הביטחון.

אז מה חשוב לדעת על תביעה של משרד הביטחון?

  • באילו מקרים תוגש תביעה כנגד המשרד: לא כל תביעה של עובד במשרד הביטחון צריכה להיות מוגשת כנגד המשרד עצמו, וחשוב לדעת להפריד בין המקרים השונים. תביעה כנגד משרד הביטחון תוגש רק במקרים בהם העובד תובע בשל בעיה שנוצרה לו הקשורה בעבודתו במשרד הביטחון או באחד הגופים הכפופים אליו, כאשר רוב התביעות עוסקות בנושאים בריאותיים כגון התפרצות מחלות בשל לחץ, גרימת נכות במסגרת העבודה ועוד.
  • כיצד יש להגיש את התביעה: את התביעה כנגד משרד הביטחון אין להגיש לבית המשפט, אלא למשרד הביטחון עצמו דרך קצין התמלוגים בגוף אליו שייך התובע. את התביעה יש להגיש על גבי טופס תביעה ייעודי אשר ניתן לקבל מהקצין עצמו או להוריד מאתר האינטרנט של משרד הביטחון, וכן יש לצרף את כלל האישורים הרלוונטיים לתביעה כגון אישורים רפואיים, כלכליים ועוד. קצין התמלוגים יחזיר תשובה בנוגע לתביעתכם, ובמידה ותרצו לערער עליה ניתן יהיה לפנות לבית משפט השלום.
  • היעזרות בעורך דין: היות ותביעות כנגד משרד הביטחון עלולות להיות מורכבות ביותר להגשה, וכן הן אינן מנוהלות בשלביהן הראשונים למול גוף משפטי מדיני, מומלץ ביותר להיעזר בעורך דין מומחה בתחום לשם הגשת התביעה שלכם בכדי להבטיח את הסיכוי לקבל פסק דין בהתאם לדרישותיכם, וכן בכדי לקבל סיוע משפטי במידה ויהיה עליכם לערער על פסק הדין שהתקבל.

כל עובד במשרד הביטחון צריך להכיר את תהליך הגשת התביעה

עובדים במשרד הביטחון חשופים באופן קיצוני יותר לפגיעות הקשורות בעבודתם, ולכן רבים מהם תובעים את המשרד בשלב כזה או אחר על עוגמת הנפש או הנזק הרפואי שנגרם להם, ולכן חשוב שכל עובד במשרד יכיר את תחום הגשת התביעות כנגדו.


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |