חיפוש

עקיפה מסוכנת

על פי החוק, הוגדרו מספר סיטואציות בהן העקיפה אסורה ומסוכנת. נהג אשר נתפס עובר על סיטואציות אלו צפוי לקבל עונש, אשר יכול להיות החל מקנס כספי וכלה בפסילת רישיון הנהיגה ואף מאסר בפועל (במידה והיתה מעורבות בתאונה עם נפגעים). בדומה לסיטואציות אחרות מסוכנות בכביש, באם נתפסת בגינן, מומלץ לא להמתין אף לו רגע אחד ולפנות לקבלת יעוץ משפטי אצל עו"ד תעבורה אשדוד.

 

עקיפות מסוכנות שכיחות

מבין כל הסיטואציות בהם מתבצעת עקיפה שאינה מותרת יש 3 מצבים המהווים את העבירות הנפוצות יותר: עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף, עקיפה בדרך לא פנויה, עקיפה בשדה ראיה חסום מוגבל. לכל אחת מהעבירות סעיף שונה בחוק המתייחס אליה, ובו גם נקבע מה העונש אשר צפוי להיגזר על הנהג, באם ימצא אשם. בכל עבירה רמת חומרה שונה, ולכן העונש יהיה חמור בהתאם לסוג העבירה. כחלק מתפקידו ינסה עו"ד תעבורה אשדוד למצוא ראיות לצד ליקויים בדיווח המשטרתי, ויפעל לזיכוי מלא או להקלה בעונש.

עקיפה בדרך לא פנויה

עקיפה בדרך לא פנויה היא העבירה החמורה מבין עבירות עקיפה מסוכנת. עקיפה זו מתייחסת לסיטואציה בה הנהג ראה וידע כי הדרך שלפניו לא פנויה, והחליט לעקוף, למרות שהבין כי הדבר צפוי לגרום להתנגשות. בדרך כלל מצב זה קורה כאשר רכב מגיע מהצד השני, ואין אפשרות לבצע את העקיפה בשלמותה. העונש הצפוי לנהג שנמצא אשם בעבירה זו הינו פסילת רישיון הנהיגה שלו לשלושה חודשים.

 

עקיפה מסוכנת

עקיפה מסוכנת

 עקיפה בשדה ראיה מוגבל

בסיטואציה זו מבצע נהג עקיפה, כאשר הוא אינו רואה את הדרך שמולו בשלמותה. עבירה זו נחשבת פחות חמורה מהקודמת, לאור העובדה שמיוחס לנהג רשלנות בלבד לעומת מצב של אדישות מוחלטת לסכנה. בגין עבירה זו לא מוגדרים תנאי מינימום לצורך פסילת הרישיון.

עקיפת קו הפרדה רצוף (לבן)

החוק קובע כי לא ניתן לבצע עקיפה במקום המסומן בקו הפרדה לבן. במקרה והוגש נגדך כתב תביעה על ביצוע עבירה זו, תידרש התביעה להוכיח כי חצית קו הפרדה לבן.

פניה אל עו"ד תעבורה אשדוד

באם נתפסת עובר את אחת מעבירות תנועה אלו, חשוב מאוד לפנות אל עו"ד תעבורה אשדוד. עורך הדין אשר בקיא בניואנסים של החוק, יוכל לייצג אותך בבית המשפט וללוות אותך בכל התהליך.

 

 


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |