חיפוש

נהיגה בשכרות

תקנות התעבורה מגדירות בצורה ברורה מהו נהג שיכור על פי חוק. נהג אשר עבר על עבירה זו, ונמצא אשם בה, צפוי להיות נתון לעונש כבד. ככול שנמצא כי כמות גדולה של תאונות הדרכים נגרמו כאשר הנהגים היו שרויים תחת השפעת אלכוהול, כך הולך ומחמיר הפיקוח לצד הענישה. בצדי הדרך הוצבו ניידות, ובהם שוטרים עורכים מבדקי שכרות שונים לנהגים, על מנת לצמצם את התופעה. על פי החוק בישראל, יכול לבחור אדם בעורך דין אשר ילווה אותו, יספק לו יעוץ משפטי וייצג אותו בפני בית הדין. פניה אל עו"ד תעבורה פתח תקווה חשובה, יכולה מאוד לעזור כבר בשלבים הראשונים.

נהיגה בשכרות עוד תעבורה

נהיגה בשכרות

האם אסור לנהוג לאחר שתיית אלכוהול

סעיף החוק המתייחס לנושא נהיגה כשיכור נחלק ל- 4 תתי סעיפים, בהם מוגדר בדיוק מתי נעשית עבירה על החוק. סעיפים אלו מגדירים מהי כמות האלכוהול שאם נמצאה בדמו של הנהג או התגלתה במסגרת מבדק נשיפה שנעשה באמצעות הינשוף מעידה על היותו נוהג שלא כחוק. הסעיף מייחס גם להמצאות של שארי סם מסוכנים בגוף, כאשר אין פירוט בנוגע לכמות. חשוב לציין כי חלה חובה על הנהג להסכים לבצע בדיקות, ואי הסכמתו כשלעצה עשויה לשמש כראיה נגדו בבית המשפט.

מבדקי שכרות

קיימים כמה סוגי מבדקים אשר שוטר יכול לערוך לנהג אשר חשוד בנהיגה תחת השפעה של אלכוהול:

  • מבדק מאפיינים – מבדק הכולל כמה סוגים של נושאים הנבחנים בהתנהגותו של הנהג. במסגרת מבדק זה יבחן השוטר כיצד הנהג עומד, הולך, מסוגל לשוחח שיחה רציפה והגיונית, האם ניתן להריח בנשימתו ריח של אלכוהול, האם עיניו אדומות וכדומה. בדיקה זו יכולה להיעשות לכל נהג, האם השוטר ראה לנכון לעשות זאת. בסיום המבדק ימלא השוטר דוח ובו יציין את תוצאות הבדיקה. זהו מבדק מאוד סובייקטיבי ולא חד משמעי, ולכן מעורבות של עו"ד תעבורה פתח תקווה יכולה מאוד לסייע, באם יצליח עורך הדין להוכיח כי אין היא משקפת בצורה נכונה את המצב בו היה הנהג.
  • בדיקת ינשוף – כלי הינשוף כולל צינורית לנשיפה ומדד. כאשר נושפים לתוך הצינורית בינשוף אוויר, מציין מהי כמות האלכוהול שנמצאה בליטר נשיפה. באם כמות זו עלתה על 290 מיקרוגרם אלכוהול, עובר הנהג עבירה. במסגרת ייצוגו של עו"ד תעבורה פתח תקווה ינסה עורך הדין להוכיח כי היה קיים ליקוי במכשיר הינשוף או שרישום תוצאות הבדיקה.
  • בדיקת דם – בדיקה זו גם היא משמשת לצורך בדיקת נהגים החשודים בנהיגה בשכרות והיא בדיקה אשר נערכת במעבדה, או בתנאי מעבדה.

עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |