חיפוש

מעורבות בתאונת דרכים

כאשר נהג או מי מהנוסעים ברכב הפוגע או ברכב הנפגע מעורב בתאונת דרכים קיים סיכוי רב כי יידרש סיועו של עורך דין על מנת לייצג אותם במשפט. לא אחת עורך דין נשכר למטרות הפוכות- להוכיח אשמה מזה או חפוּת  מזה. גם כאשר נהג אשם בגרימת תאונה, ואולי בעיקר במקרה זה, הוא נזקק להגנה של עורך דין, כדי שייאבק למענו וישיג, כמצופה, הקלה בעונש.
בתאונות דרכים יש היבטים שונים ומורכבים. עורך דין הבקיא בתחום יכול למצוא בחוק הקיים פרצות שדרכן הוא "ישחיל" את המקרה הפרטי של מרשו. הוא ימצה את כל הסיכויים לאחריות מופחתת של הנהג שהוא מייצג, ינמק את ההתנהגות שגרמה לתאונה בנסיבות שונות שלא ניתן היה לשלוט עליהן. בהינתן מסמכים, ראיות ועדויות העורך דין עשוי אף להוכיח כי לא מרשו הוא שגרם לתאונה.
ענישה מחמירה כלפי הגורמים לתאונת דרכים ובמיוחד תאונה קטלנית, שבה מקופחים חיי אדם, כמעט אינה מותירה ברירה עבור מי שגורמים אותה אלא להסתייע בשירותיו של עורך דין תעבורה.
חשיבות גורם הזמן
על מי שמעורב בתאונת דרכים בכלל ומי שגרם אותה בפרט לפנות לאלתר לעורך דין תעבורה. גורם הזמן הוא קריטי. העורך דין ינחה אתכם מה לעשות לאלתר בזירה, מה להגיד או יותר חשוב- מה לא להגיד לשוטר שמגיע לתחקור ראשוני (כגון הימנעות מהודאה בגרימת התאונה) צילום הזירה, גביית עדות- בכתב או מוקלטת- מהמעורבים בתאונה ומהעדים לה ועוד.
גם כאשר חומרת הפגיעה של קרבן בתאונה לא מותירה ספק כי הגורם לה עלול להיענש בעונש חמור, עורך דין מיומן יבסס את טיעוני ההגנה על נסיבות מיוחדות שבהן היא נגרמה, על העדר הרשעות פליליות קודמות, על נסיבות אישיות מיוחדות (כגון לחץ וחרדה של הנהג בשל סיבות אישיות ומשפחתיות שונות ועוד). העורך דין הוא האחרון שירים ידיים ויוותר על מיצוי הסיכוי של מרשו – קלוש ככל שייראה על פניו – "ליהנות" מענישה מופחתת.
ריבוי תאונות דרכים מניע את בית המשפט לנקוט יד קשה כלפי האחראים לגרימת תאונות דרכים. עם זאת חשוב לציין כי לא כל תאונת דרכים שיש בה נפגעים גורמת בהכרח למאסר, אבל מצד שני עבר תעבורתי ללא דופי וקיום אורח חיים נורמטיבי לא מהווים, כשלעצמם, נימוקים להקלה אוטומאטית בעונש. מרחב שיקול הדעת של השופט מאפשר לו קביעת רף ענישה  חמור או מקל על פי מכלול גורמים.
אין ספק כי אחת התועלות המובהקות שעורך דין עשוי להועיל למרשו הוא קיצור משמעותי במשך זמן פסילת רישיונו או אף השבת הרישיון לאלתר. שלילת רשיון מהווה עבור נהגים רבים פגיעה אנושה. היא לא רק מונעת מהם חופש תנועה אלא מהווה פגיעה ודאית וישירה בפרנסתם.
עורך דין תעבורה הוא האדם הראשון שאליו יש לפנות כאשר אתם מעורבים, חלילה, בתאונת דרכים.

בדקו גם מה כדאי לשאול עורך דין אחרי תאונת דרכים


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |