חיפוש

לשון הרע, מה זה?

מאז שהרשתות החברתיות תפסו חלק בלתי נפרד בחיינו, ניתן לראות מדי פעם ב"מריבות" שונות בתגובות לפוסט זה או אחר אמרות על תביעות לשון הרע. האם באמת היננו יכולים לתבוע מישהו על הכפשה ברשת החברתית? כיצד עושים זאת ועל איזה סכומים מדובר? במאמר זה נענה על כל השאלות הקשורות ללשון הרע.

לשון הרע, מה זה?

לפני שנסביר כיצד מתבצעת התביעה ומה הסכום שהינכם יכולים לתבוע, חשוב להבין מה זה, בעצם, לשון הרע? האם מישהו שרשם עליכם דברים מכפישים בפייסבוק עבר על החוק? אז זהו שכן. חוק איסור לשון הרע נועד על מנת להגן על הכבוד שלנו בין אם מדובר במצב "אוף ליין" או "און ליין". כל ביטוי ופרסום שיכול לפגוע בנו, עלול להוביל לקנס כספי ואפילו מאסר בפועל.

תביעה על לשון הרע

ניתן להגיש את התביעה באופן עצמאי או להיעזר בעורך דין מקצועי. פיצוי כספי בגין תביעה על לשון הרע יכול להגיע עד 100 אלף ש"ח. הכל תלוי בסעיף והתביעה עצמה – לדוגמה, אם הינכם מגישים תביעה לפי סעיף שבע של חוק לשון הרע, בית המשפט יכול לקבוע תשלום של פיצויים עד כ50 אלף ש"ח, עם זאת, במידה ותוכלו להוכיח כי הפוגע עשה זאת בכוונה, תוכלו אף לקבל פיצוי של 100 אלף ש"ח ללא צורך להוכיח נזק כלשהו.

עם זאת, חשוב לזכור כי הכל תלוי בסיטואציה ספציפית ובאמרה עצמה, לכן, על מנת להבין את הנושא לעומק, מומלץ להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום של לשון הרע והוצאת דיבה.

 

לסיכום,

אם מישהו פגע בכם או אמר דברי שקר, אל תחששו מכך ותטפלו בנושא – החוק עומד לצידכם!


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |