חיפוש

זי"רה

זיר"הזי"רה הינו ארגון של זכויות יוצרים ברשת האינטרנט המייצג 11 ספקיות תוכן הגדולות בארץ כמו רשת, קשת, הוט, ייס, ערוץ 10, יונייטד קינג מפיצת הסרטים ועוד. זי"רה נחשב לארגון הפועל לצנזר אתרי אינטרנט שבהם אפשר למצוא תכנים המוגנים בזכויות יוצרים, ומניעת פיראטיות ברשת. מאז שאושר ארגון זי"רה ועד היום הצליח לסגור כמה אתרים ולמנוע פעילותם שהיו נחשבים למעצמת ההורדות ושיתוף הקבצים במדינה שלנו כמו אתר הורדות.נט, איי-דאון, ועוד… ובימים אלו ארגון זה מזהיר אתרים רבים אחרים מסגירה ותביעה של בעלי זכויות היוצרים ובמיוחד שני אתרים גדולים בעולם שהם MegaUPload ו- RapidShare הידועים והכי פופולריים בקרב הגולשים בכל העולם לא רק בישראל שגולשים ומשתמשים מעלים קבצי תוכן רבים חלקם חוקיים וחלקם בלתי חוקיים ומפיצים אותם לקהל הגולשים על מנת לספק להם הורדות חינמיות שרובן לא חוקיות ונחשבות לפגיעה בזכויות יוצרים של אותן יצירות כמו תוכנות מחשבים, תוכנות מוזירה, קבצי מוזיקה, תכנים לקריאה כמו ספרים, תוכנות של אנטיוירוסים שונים וכו'… שבד"כ יש עליהם זכויות יוצרים ומחייבים תשלום מסויים למי שרוצה לרכוש אותם.

זה נשמע מסובך מדי להפסיק את עבודתם של שני אתרים אלו של RAPIDSHRAE ו- MEGAUPLOAD אך לא קשה לעשות חסימה מסויימת לגולשים הישראלים מלהגיע ולהשתמש בשירותים של אותם שני אתרים או אתרים אחרים שיפעל ארגון הזי"רה נגדם. ישנם אנשים רבים המשתמשים באתרי שיתוף קבצים והורדת תוכנות חינמיות על מנת להוריד קודים מסויימים שישמשו לפתיחת ערוצים מסויימים של הממירים שיש אצלם בבית , עריצי טלוויזיה החסומים ששייכים לחברת הוט או YES ערוץ 10 , רשת, קשת, ויונייטד קינג החברות והספקיות המשתתפות בארגון עצמו למניעת גניבת תוכן.

מאז שניתן אישור של "רשות ההגבלים העסקיים" ארגון זי"רה שם לו למטרה למנוע אתרים רבים בארץ ובחו"ל מלפגוע ביוצרים ולשמור על זכויותיהם בזה שיילחמו באתרים אלו עד לסגירתם או לחסימת הגעת הגולשים אליהם ולספק להם את השירות הלא חוקי שהם מספקים.

אנשים רבים משתמשים באתרי הורדות ושיתוף קבצים להורדת ערוצים ולפתוח קודים מסויימים שיכולים לספק להם חבילות מושלמות של ערוצים פרוצים דרך אתרי האינטרנט האלו , לכן חברות המדיה עובדות ביחד למניעת סוגיה זו של פשעים כדי לשמור על זכויותיהם בערוצים שמציעים והתוכן. חברות מדיה אלו משלמות הון מאד גדול וענק לבעלי ערוצים מסויימים על מנת לספק ללקוחותיהם צפייה מהנה באותם ערוצים חסומים אך אתרי הורדות אלו יכולים לפגוע בחברות אלו בזה שהם מפיצים את הערוצים החסומים שמשלמת עליהם חברות המדיה ולספק אותם חינם לאנשים ולגולשים שלהם והתקנת הקודים האלו בממירים שלהם וצפייה חינמית על חשבון לקוחות חברות המדיה שמשלמים עבור ערוצים אלו.

זוהי אחת הדוגמאות של גניבת תכנים דרך אתרי שיתוף קבצים ואתרי הורדות אלו , בנוסף לגניבת קבצים שמורים כמו מוזיקה, ספרים כתובים, תוכניות שונות, ועוד. לכן כל אתר שעושה עבירה מסוג זה שפוגעת ביוצרים ובזכויותיהם על תוכן מסויים עלולים להיפגש עם אכיפת חוק מאד קפדנית וחזקה מטעם ארגון זי"רה שיכול להגיע לא רק עד סגירת האתר אלא גם לתביעה משפטית ענקית שיכולה לגרום לנזקים רציניים ולהריסת עסקים ותשלומים סכומים גבוהים מאד.

לפי זי"רה – זי"רה הינו גוף שמטרתו אכיפת זכויות יוצרים, בתכנים אודיו- ויזואליים, כנגד אתרים פיראטיים הפוגעים בזכויותיו של היוצר והקניין הרוחני לרבות תכנים מקוריים ישראליים.


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |