חיפוש

הוצאת דרכון פורטוגלי

בשנים האחרונות הצליחו ישראלים רבים לקבל דרכונים זרים, כמובן שלא כל מי שזכאי לקבל דרכון זר או אזרחות זרה בחר לממש את זכותו ולהתחיל בתהליך מימוש האזרחות. בשנים האחרונות הלך וגדל מספר הישראלים שפתחו בתהליך קבלות אזרחות זרה.

אחת הסיבות לגידול זה הוא השינוי בחוק הפורטוגלי ובחוק הספרדי שקבע שיהודים מצאצאי מגורשי ספרד יוכלו להגיש בקשה לקבלת דרכון ספרדי או דרכון פורטוגלי

מי זכאי לדרכון פורטוגלי?

התנאים העיקריים כוללים שמבקש הבקשה יהיה בוגר (מעל גיל 18), ללא עבר פלילי ובעל זיקה לצאצאי הקהילות היהודיות שגורשו מספרד בשנת 1492.

היות וגירוש ספרד התבצע לפני יותר מ-500 שנה , היה לממשלות ספרד ופורטוגל רב בהוכחת הזיקה של מבקש הבקשה עם אנשי הקהילה היהודית בפורטוגל ובספרד באותה תקופה ולכן הוטל על אנשי הקהילה היהודית בליסבון ובפורטו לקבוע האם קיימת זיקה למגורשי ספרד ופורטוגל.

אחד הקריטריונים העיקרים לבדיקת הזיקה למגורשי ספרד הוא שם משפחתו של מבקש הבקשה כאשר בידי הקהילה רשימת הכוללת 5200 שמות משפחה המוגדרים כבעלי זיקה לצאצאי המגורשים. בין הרשימה תוכלו למצוא שמות נפוצים מאוד כמו אטיאס , אלמקייס, אבוטבול, אסייג , אבולעפיה , מימון , סבח , סבן , גבאי ועוד.

מלבד שם המשפחה ניצן להוכיח זיקה למגורשי ספרד ופורטוגל גם באמצעות שליטה בסיסית בלדינו וכן על ידי הצגה של מסמכים שונים המלמדים על הזיקה של מבקש הבקשה לקהילה היהודית שחיה בספרד בזמן גירוש ספרד.

כיצד נעשית הבקשה לדרכון פורטוגלי

כדי להגיש את הבקשה יש לאסוף מסמכים ורשומים הקשורים לעץ המשפחתי של מבקש הבקשה, לאחר השגת המסמכים ובניית תיק המוכיח את הזיקה למגורשי ספרד , מוגשים המסמכים לתרגום על ידי מתרגמים מקצועיים ונוטוריונים בישראל ובפורוטוגל. עם קבלת המסמכים המתורגמים הם מוגשים לקהילה היהודית לצורך אישור הזיקה.

היתרון של פספורטוגו

בפספורטוגו מועסקים טובי המומחים בחקר ההיסטוריה המשפחתית של קהילות פורטוגל וספרד. בעזרת המומחים של פספורטוגו ניתן לאתר מסמכים אשר יהוו חלק מתיק מבוסס שיסייע בהשלמת התהליך ביעילות ובמהירות. החברה עוסקת במימוש אזרחויות במדינות ספרד ופורטוגל והינה החברה הגדולה בארץ בתחום.


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |