חיפוש

מהו דמיין ומהי חשיבותו ?

 

מהו דומיין ומהי חשיבותו ?

 

"DOMAIN"  "דומיין"  

   משמעותו של "דומיין" – זוהי כתובת של אתר אינטרנט.    שם הדומיין הוא לא שטח פנוי באינטרנט ואין לו שום גודל או תכונה, זהו רק שם שמחליף את כתובת ה – איי פי  של האתר , בחירתו והגנתו עשויה להיות הפרט החשוב ביותר בהקמת אתר אינטרנט. 

   מחלוקות על שמות דומיין הופכים לנפוצים מאד ולוהטים עוד יותר ככל שהפופולאריות של האינטרנט גדלה.

במסגרת האינטרנט, דומיינים מוגדרים ע"י כתובת ה- IP. כל ההתקנים אשר משתתפים באותו חלק נפוץ של כתובת ה -IP אמורים להיות על אותו דומיין , דוא"ל שנשלח ודפי האינטרנט שמבקשים, ניתן למצוא באמצעות שמות דומיין.

  בשמות דומיין יש רמות : ראשונה שזה השם שאתה בוחר לקרוא לאתר , ושנייה זוהי הרמה של הסיומת של שם האתר בדרך כלל אנו משתמשים בסיומת של, net , com או .  co.il , וכו' …

בגלל הקושי לזכור את המספרים – נוצרו שמות הדומיין . וכמובן שכל אתר יכול לעבוד עם ה ip , ללא צורך להזמין דומיין, אבל שם הדומיין לא עובד לבדו ללא שטח אחסון מסוים אצל אחת מחברות האירוח ולאחר מכן שליחת בקשה לחברת שמות הדומיינים , לתפוס את שם הדומיין , והרצתו על שטח האחסון ..

הדומיין נרכש למשך שנה שלמה וניתן לחדשו למספר שנים .

כעת אנו יודעים מה המשמעות של דומיין.

איך להזמין דומיין?

יש הרבה אתרים/חברות אשר דרכם תוכל לרכוש דומיין .  

החשוב מכל זה לסרוק חברות/אתרים אלו דרך האינטרנט ולראות ביקורות עליהם ,ועדיף להזמין דרך אתרים גדולים שמאפשרים מגוון של הצעות והנחות , כי אלו יהיו הרציניים אשר המשיכו ברשת הרבה זמן ואפשר לסמוך עליהם .

וחשוב לנו להזכיר לכם – שאתם משלמים עבור מה שמקבלים .

דומיינים בחינם

יש אתרים שמספקים שמות דומיינים חינמיים אבל להיזהר לרכוש אותם . אשר הם אלו עם סיומת ידועה ברשת , כמו  . co.cc או. TK … וכו '. דומיין חינמי אינו מומלץ לרכישה בכלל , אשר , גורם נזקים לפורומים ולבעיות טכניות , מפני שזה דומיין לא אמיתי אלא דומיין מזויף שנקרא:  "Virtual Dns"

דומיין מזויף גורם לתקלות בפורום ואתרים כולל בעיות במערכת הרישום , בעיות של ניתוקים , יציאה מהממשק הניהולי , ונפילות ללא סיבה וגורם גם להופעת הודעות זבל .

חשוב לא לשכוח כי טכניקה זו לא תואמת ומנוגדת לדרישות של מנועי החיפוש. לכן שימוש בדומיינים חינמיים דומה ל"גזר דין מוות" לאתר שלך או הפורום , כי בנוסף לזה אינו מקובל בשום מנוע חיפוש אחר, וישירות יסולק מתוך Google …

  מבלי מנועי חיפוש אין מה לעשות עם האתר.

 

 

נושאים קשורים :

החוקים וזכויות הקניין של "הדומיין" 

 


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |