חיפוש

איך לבחור עורך דין תעבורה?

ההבדל בין ייצוג חשודים – קל וחומר נאשמים- עם עורך דין או בלעדיו עשוי להיות ההבדל בין ענישה מחמירה לבין ענישה מקלה, ולא אחת הבדל תהומי שבין הרשעה לבין זיכוי. על מנת לבחור עורך דין תעבורה בחירה מושכלת, אשר על פי מבחן התוצאה, תתברר כבחירה נכונה ומוצלחת, חשוב להידרש אל נקודות אחדות, המהוות פרמטרים חשובים לבחירה כזאת.
1.    המרכיב החשוב והמהותי הוא מקצועיותו ומומחיותו של העורך דין במכלול ההיבטים הקשורים לנושא התעבורה בכלל ולעבירות המתבצעות בו בפרט.
2.    רצוי ואף מומלץ לערוך סקר שוק, לרבות גלישה באתר משרד המציע שירות של עורכי דין תעבורה. ניתן להתרשם ממגוון התיקים, מאופן הניהול שלהם, מהצלחות להביא לזיכוי; ניתן להתרשם מהגישה העקרונית של העורך דין בייצוגו, לטיעונים שהוא מסתייע בהם, למיצוי שלו את חומר הראיות לגיבוש קו הגנה שיש בכוחו לשכנע את השופט.
3.    רצוי תמיד להעדיף מי שנושא התעבורה הוא תחום ההתמחות הבלעדי או העיקרי שלו. עורכי דין המציגים עצמם כמומחים רב- תחומיים אינם בהכרח מומחים מספיק בתחום, שבו נדרש ייצוגם.
4.    "בכל פגישה מקרית פורחת איזו תכלת", כתב המשורר. פגישת היכרות ראשונית, פנים אל פנים, חשובה ביותר לקבלת רושם בלתי אמצעי על העורך דין. בפגישה זו ניתן להתרשם מגישתו, מאישיותו וממזגו של בעל המקצוע, לתאם ציפיות, לאמוד את הסיכוי להצלחה במשפט, וגם, במקום גבוה בשיקולים, הכימיה הבין-אישית שנוצרת במפגש.
5.    כדי להפיק ולמצות מפגישת ההיכרות והייעוץ הראשונית עם העורך דין את מרב התועלת, חשוב להגיע אליה עם חומר ראיות ומסמכים, לרבות צילומים ועדויות מוקלטות, חוות דעת והמלצות, המצויים בידיכם.
6.    חשוב לברר ולוודא כי מי שינהל את התיק באופן רציף ושוטף לא יהיה מתמחה ומתלמד במשרד אלא עורך דין מומחה ומנוסה. היכרות מוקדמת ועמידה על נושא זה חשובה ומהותית: איש מכם ודאי לא רוצה להיות מופתע כאשר הפגישה הראשונה עם העורך דין המייצג אותו תהיה בבית המשפט…
7.    גם אם אתם לחוצים להתקשר עם עורך דין ודווקא משום שאתם לחוצים, אל תתפתו ל"ציידים" אקראיים, עורכי דין שנתקלים בכם במקרה במסדרונות בית המשפט ומציעים את שירותיהם כמומחים לכל דבר ועניין.
8.    לפני ההחלטה הסופית ושכירת שירותיו של עורך דין תחבורה, חשוב שתהיו משוכנעים כי בפגישת ההיכרות והייעוץ הראשונית קיבלתם מענה לשאלות שמטרידות אתכם, והתרשמתם באופן בלתי אמצעי כי, אכן, העורך דין תעבורה מאומן ומיומן בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות תנועה בכלל ובסוג העבירה שבה אתם מואשמים בפרט.
9.    חשוב לדעת, כי לא אחת מתברר כי גם בעבירות קלות-ביחס קיים חשש כי גרסתכם תופרך וכי אשמתכם תוכח גם בהינתן נסיבות מקלות רבות, ולא אחת ל"אקדח מעשן", אשר עורך דין תעבורה מומחה, מנוסה ומשופשף בערכאות המשפטיות יצליח להביא אותו כראיה העשויה להביא לזיכוי מוחלט.

למידע נוסף: עופר אלשיך


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |