חיפוש

סוגי חוות שרתים

 

בחירת חוות שרתים לארח את אתר האנטרנט שלכם אינה משימה פשוטה ושווה להתעכב עליה לפני שרוכשים שרת. שרתי אנטרנט ופלטפורמות לאחסון אתרי אינטרנט נחלקים לשניים: שרתי לינוקס (או יוניקס) ושרתי חלונות. לכל סביבה יש את יתרונות וחסרונות משלה: סביבת הלינוקס נחשבת אמינה אולם מרכיביה האינטראקטיביים דורשים מבונה האתר ידע טכני ברמה גבוה יותר. סביבת חלונות Windows הנה ידידותית לבוני האתרים אולם פחות יציבה. שפת התכנות בה נכתב האתר ובמיוחד רכיביו הדינמיים יגדירו לנו את סביבת השרת.

אחסון בסביבה השיתופית

זוהי הסביבה הנפוצה ביותר, בה מספר רב של אתרים חולקים שרת אינטרנט. ספק אחסון אתרים מקצה שטח דיסק לכל אחד ולעיתים משאבי מחשב לכל אחד. סביבת השרת ומערכות ההפעלה, תשתית התקשורת, מרכיבי האבטחה והגיבויים מנוהלים עבור הלקוחות. בין הפונקציות שהחברות מציעות: שירותי דוא"ל, ניהול דומיין, דייטה בייס, ניתוח סטטיסטי של תנועה באתר וכו'.

יתרונות השיטה הזו היא העלות החודשית הנמוכה יחסית, הניהול הפשוט והעובדה שלא צריך ידע טכנולוגי כדי להתמודד עימה. היא אידיאלית לאתרים בסיסיים ואתרי מסחר קטנים.

שרת וירטואלי (VPS)

סביבת VPS משלבת את היתרונות של הסביבה השיתופית עם היתרונות של שרת פרטי יעודי- בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ספק האירוח מחלק משאבים של שרתים חזקים במיוחד למספר מועט של אתרים. לכל אתר מוקצה RAM ו CPU משלהם. השירות גמיש בהרבה מסביבה שיתופית ומעניק עצמאות רבה בהרבה, אך הוא עובד טוב יותר עם לינוקס ודורש ידע טכני ברמה בינונית. נועד לבעלי אתרים בינוניים עד מתקדמים שרוצים להשתמש בשרת לצורך התקנת תוכנות, קבצי מולטימדיה, מסדי נתונים או אפליקציות מסחריות.

שרת ומערכות יעודיות

אתרים מתקדמים, אתרים המושכים תנועה רבה, אפליקציות מתקדמות, אפליקציות קריטיות ומערכות שונות שעובדות בסביבת האינטרנט חייבות לשבת על שרת אינטרנט ולעיתים על מספר שרתים משלהם. שרתים יעודיים הינם שרתים שממוקמים בחוות ספק האינטרנט ומושכרים לצורך פעילותן של מערכות הלקוחות, וכוללים עשרות שרתים ומערכות גיבוי. שרתים יעודיים מעניקים גמישות מירבית למפתחים. מיועד לחברות ענק, שזקוקות למערכות גדולות כדי לתחזק את אתרן וממסד הנתונים שלהן.


עורך דין פלילי | זר שוקולדים | עורך דין אינטרנט |